Estetyka przede wszystkim

Lubię jak jest ładnie, lubię piękne rzeczy, lubię porządek i uporządkowanie, ale lubię też żeby wszystko się ładnie komponowało i ze sobą współgrało. I to, że ja to „ładnie” tak lubię to nawet jakoś się nazywa, powiem Ci, że jest na to określenie – estetyka.

W oczy mnie razi, jak widzę brzydko, no mówię Ci! Ot tak, po prostu. Dlatego też lubię robić – widzieć – mieć ładne zdjęcia. Jeśli masz podobnie, to pewnie wiesz ile czasu zajmuje obróbka jednego zdjęcia, żeby w końcu spełniało Twoje oczekiwania. Bo przecież, a to światło nie takie, a to kolory jakieś brzydkie (a fe!), a to kontrastu brakuje i mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Jednak znalazłam sposób na szybkie uzyskanie pożądanego efektu w błyskawicznym czasie. W dalszej części wpisu dowiesz się wszystkiego na temat filtrów, które zrobią Ci ładnie. 😉

akcje photoshop

Obróbka zdjęć – akcje do photoshopa

Jak do tej pory jedyne filtry, które nie były mi obce to filtry z aplikacji Instagram, z których czasem korzystam, bo wiesz – one też szybko zrobią ładnie. Ostatnio jednak znalazłam się w posiadaniu aż trzech super-fajnych akcji do programu graficznego, które naprawdę dają radę. Ale spokojnie, zaraz Ci wszystko wytłumaczę.
Po pierwsze – mam nadzieję, że słowo Photoshop Cię nie przestraszyło, bo owszem to akcje do tego własnie programu, dokładnie do wersji CC i CS3-6, ale tak szczerze powiedziawszy to nie musisz znać się na Photoshopie w ogóle, żeby móc z nich korzystać.
Po drugie – zdjęcie przed nałożeniem filtra może by zarówno „gołe” – tzn., że nie edytowałaś go wcześniej, ale możesz również nałożyć filtr na wcześniej edytowaną fotografię, zależy jak bardzo chcesz ulepszyć swoje zdjęcie. Mi osobiście wystarczy sama pojedyncza warstwa danej akcji na zdjęcie, żeby zrobiło mi ładnie i to w ekspresowym tempie, bez zbędnego bawienia się. Bo wiesz, jak się przekombinuje to już nie jest tak ładnie, a jak nie jest ładnie to już średnio się lubimy. Także z głową, przyjemności trzeba sobie dozować. 😉

Po trzecie – kupując akcje do Photoshopa od MójSzop dostaniesz również poradnik, jak z nich korzystać. Akcje przychodzą w ciągu kilku minut na Twojego maila, także musisz tylko pobrać załącznik i rozpakować plik na dysku. Następnie klikasz daną akcję i już, tyle jeśli chodzi o instalację, filtry automatycznie wgrywają się do programu. Teraz już w Photoshopie, mając przygotowane zdjęcie do obróbki, otwierasz z górnego paska menu „okno” i „operacje”, tam masz już folder podpisany nazwą akcji. Teraz możesz go rozwinąć klikając na filtr i akcja automatycznie zostanie nałożona na Twoje zdjęcie.

poradnik - akcje do photoshopa

Ja zdecydowałam się na trzy akcje, mianowicie są to: figa, daktyl i zmierzch. Poniżej znajdziesz efekty, jakie udało mi się uzyskać dzięki tym własnie filtrom.

Filtry do Photoshopa – Figa

Figa należy do akcji podstawowych – inaczej zwane są one „owocowymi”, które zapewniają pełnię soczystych kolorów i magię uzupełniających je kontrastów. Na poniższych zdjęciach widać efekty użycia filtra przed i po.

akcje photoshop

akcje photoshop

akcje photoshop

Filtry do Photoshopa – Daktyl

Daktyl podobnie, jak Figa należy do grupy akcji podstawowych. Jednak nadaje on zdjęciom o wiele jaśniejsze i cieplejsze tony. Poniżej prezentuję efekty po nałożeniu filtra.

akcje photoshop akcje photoshop akcje photoshop

Filtry do Photoshopa – Zmierzch

Ta akcja do Photohopa należy do grupy filtrów świetlistych, nadają one ciepły powiew troszkę zamglonego światła oraz tzw. tęczy. Poniżej możesz zauważyć efekty użytego filtra Zmierzch.

akcje photoshop akcje photoshop akcje photoshop

Akcje do Photoshopa od Mój Szop

Jak widzisz jednym kliknięciem myszki możesz od razu przerobić zdjęcie i stworzyć fantastyczne efekty, prawda, że proste? Filtry możesz kupić tutaj: akcje do photoshopa, dostępne są pojedynczo lub w zestawach. Cena pojedynczej akcji to zaledwie 17 zł, jeśli jednak boisz się zainwestować to możesz zapisać się do newslettera sklepu i zagarnąć jedną darmową akcję plus 10% rabatu. Podsumowując – tego typu filtry są dla tych, którzy nie mają za dużo czasu na zabawę w obróbkę zdjęć i lubią szybko otrzymać zadowalające efekty. Osobiście uważam, że będę często korzystać z tych filtrów, bo to naprawdę spora oszczędność czasu.

Wpis powstał przy współpracy z MojSzop.pl 
mój szop