kule do kąpieli

Kule do kąpieli 

Jak tytuł już wskazuje – kule do kąpieli diy – dzisiaj pokażę Ci, jak samodzielnie zrobić takie cuda. Będzie to DIY krok po kroku tego, jak w poszczególnych etapach tworzyłam pachnące umilacze do kąpieli.

A pod koniec wpisu mam dla Ciebie niespodziankę!
Zapraszam do dalszej lektury.

kule do kąpieli DIY

Zrób to sam – kule do kąpieli DIY

W pierwszym kroku musisz przygotować kilka składników. Większość z nich znajdziesz w zestawie do samodzielnego robienia kul z Ecoflores. Jednak brakuje w nim kilku rzeczy, które pewnie masz już w domu lub które spokojnie dokupisz w ww. sklepie internetowym lub jakiejś osiedlowej drogerii. W każdym razie wszystkie składniki przychodzą zapakowane w białe, pojemne pudełko kartonowe, które możesz wykorzystać jako podkładka przy robieniu kul, aby niczego nie pobrudzić.

kule do kąpieli

Poniżej zamieszczam Ci listę składników niezbędnych do samodzielnego przygotowania kul do kąpieli.

Składniki (które znajdują się w zestawie):

 • Soda oczyszczona 500 g
 • Kwasek cytrynowy 250 g
 • Olejek zapachowy Lawenda 12 ml
 • Olejek zapachowy Mango 12 ml
 • Olej bazowy 15 ml
 • Forma półkula 2 szt. na formie (z załączonych form można wykonać około 6 półkul do kąpieli)
 • Suszona lawenda kwiat  10 g
 • Suszone płatki pomarańczy 10 g
 • Barwnik fioletowy w płynie 15 ml
 • Barwnik pomarańczowy w płynie 15 ml
 • Woreczki celofanowe 5 szt.
 • Rafia naturalna
 • Rękawiczki ochronne 1 para
 • Torebka papierowa
 • Instrukcja wykonania kul kąpielowych

Składniki (poza zestawem):

 • Buteleczka z atomizerem
 • Miska

Ja dokupiłam jeszcze inne formy, tj. serduszko, nietypową wannę oraz mniejszą kuleczkę. Uznałam, że stworzę także z nich zapachowe dekoracje do łazienki. Najbardziej uwagę gości zwraca forma wanny – każdy pyta co to i gdzie można kupić. 😉 Także polecam zaszaleć i puścić wodze wyobraźni. Kupicie ją tutaj: forma wanny.

kule do kąpieli

Kule do kąpieli DIY – zrób to sam

Poniżej przedstawię w kilku łatwych krokach etapy tworzenia kul do kąpieli. Ja sama jeszcze niedawno byłam laikiem w tym temacie i bałam się, że nie uda mi się stworzyć czegoś sensownego, ale na szczęście jest to bardzo łatwe i bez problemu również Tobie uda się je zrobić.

kule do kąpieli DIY

Teraz przygotuj wokół siebie wszystkie składniki i załóż rękawiczki.  Na początku wsyp 500 g sody, 250 g kwasku oraz pozostałe suche składniki do miski (ja tutaj nie wsypałam od razu płatków kwiatów – uznałam, że zrobię to później) i wymieszaj je.

kule do kąpieli DIY

Kolejno dodaj olej bazowy ok 10-15 ml. Dzięki niemu sypkie składniki zaczną się powoli ze sobą łączyć.

kule do kąpieli DIY

W trzecim kroku mieszając wszystkie składniki w misce możesz powoli zacząć dodawać barwnik (3-5 kropel) oraz zapach (30-40 kropel). W kontakcie z barwnikiem masa zaczyna reagować, wówczas syczy i pieni się. Ten proces nie jest pożądany, więc natychmiast zduś go szybkim ugniataniem masy.

kule do kąpieli DIY kule do kąpieli DIY

Teraz masa już bardziej przypomina mokry piasek i powinna lepiej się formować. Jeśli jednak wg Ciebie masa jest za sucha możesz spryskać ją wodą z atomizera lub dodać odrobinę oleju.

kule do kąpieli DIY kule do kąpieli DIY

Teraz moja ulubiona część czyli formowanie. Gotową masę włóż do formy (pamiętaj, że musisz to zrobić dokładnie i dość ciasno). Ja w tym kroku zaczęłam dekorować kule płatkami kwiatów. I tak udekorowane kule zostawiłam do wyschnięcia na koło 1-2 godziny. Po tym czasie należy przełożyć delikatnie kule w suche miejsce i zostawić na noc. Gotowe kule, kolejnego dnia możesz szczelnie zapakować w celofan.

kule do kąpieli DIY kule do kąpieli DIY

Kule do kąpieli DIY – zrób to sam

Przygotowanie takich kul do kąpieli zajęło mi około 30-40 minut. Ale podkreślam jestem laikiem, więc musiałam się dokładnie wczytać w instrukcję, żeby niczego nie pominąć. Według mnie taki zestaw może być świetnym pomysłem na prezent. Możesz też sama zrobić kule i podarować je drugiej osobie – dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój prezent będzie wyjątkowy. Inne pomysły na prezent znajdziesz w poniższych wpisach:

kule do kąpieli DIY

Opinia sklepu Ecoflores

Jeśli chodzi o opinię o samym sklepie to całość przyszła do mnie bardzo dobrze zabezpieczona. Warto podkreślić, że moje zamówienie zawierało oprócz tego zestawu inne rzeczy, niektóre z nich były nawet szklane i również wszystko dotarło całe, w jednym kawałku. 😉

Teraz czas na wspomnianą wyżej niespodziankę! Mianowicie mam jeszcze dla Ciebie kod rabatowy w wysokości 5% na zakupy w sklepie Ecoflores! Wystarczy, że przy składaniu zamówienia wpiszesz kod: birginsen

Kod ważny do 10.08. br.

Udanych zakupów!

kule do kąpieli DIY

Wpis powstał przy współpracy z Ecoflores

ecoflores