park of poland suntago

Suntago Wodny Świat – nowy park wodny w Polsce!

Jedyny taki, największy zadaszony park wodny w Europie znajduje się właśnie w Polsce i jego otwarcie zaplanowano na 20 lutego tego roku! Wyobraź sobie, że jest to jedna z największych prywatnych inwestycji w ostatnich latach w naszym kraju. Park of Poland kosztował inwestora ponad 700 mln zł! Z ciekawostek sam park wodny ma powierzchnię około 20 ha, natomiast cały teren, który nabył inwestor, ma aż 400 ha. Jak zagospodarowana będzie reszta nabytego terenu? Wszystko znajdziesz we wpisie!

Ostatnio wracając z Krakowa natknęłam się na billboard z napisem Suntago – Wodny Świat i datą otwarcia. Niewiele myśląc wyszukałam informacji na jego temat i dzisiaj zebrałam to wszystko do kupy, żebyś skorzystał i Ty!

Przejdźmy do konkretów!

W dzisiejszym wpisie znajdziesz odpowiedzi na poniższe pytania:

 • Co to Park of Poland?
 • Gdzie to jest?
 • Ile kosztują bilety? Z jakim wyprzedzeniem można je kupić?
 • Ile kosztuje parking?
 • Jakie atrakcje oferuje Park of Poland?
 • Czy został przewidziany camping? Czy kamperowcy są mile widziani?

Wpis postanowiłam wzbogacić o przeróżne ciekawostki, dowiesz się także, o tym:

 • ile dni lała się woda do basenów w Park Of Poland?
 • ilu gości może pomieścić obiekt? Ilu z nich może znajdować się w nim jednocześnie?
 • jakie jezioro jest przy Park of Poland?
 • kto jest właścicielem parku i na kiedy planowane było pierwsze otwarcie?
 • ile stopni będzie mieć woda w basenach termalnych na zewnątrz?
 • skąd są palmy i gdzie przechodziły aklimatyzację zanim trafiły do parku?
 • i ostatnie – ile czasu spędziłam tworząc ten wpis?

Te i wiele wiele więcej znajdziesz w poniżej! Dla ułatwienia ciekawostki znajdziesz w tekście, po pogrubionym słowie #ciekawostka – tak szybciej znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię pytania. 🙂

suntago park wodny

#ciekawostka Ile dni lała się woda do basenów w Suntago, jak sądzisz? Odpowiedź na to pytanie znalazłam scrollując instagrama @go.suntago – baseny w obiekcie zapełniali, aż 2-3 tygodnie! :O

Park of Poland – co, jak i gdzie?

Otóż Park of Poland to nazwa całego kompleksu, który składa się z:

 • Suntago Wodny Świat, podzielonego na 3 strefy:
  • Jamango
  • Relax
  • Saunaria
 • Suntago Village (jak nazwa wskazuje, jest to „wioska” domków typu Bungalow)

#ciekawostka – co z pozostałym terenem do zagospodarowania? W planach Park of Poland ma oferować nam ponadto dwa hotele, które zostaną połączone z Wodnym Światem tunelami. Ponadto na nabytym terenie mają powstać parki tematyczne, a może w przyszłości nawet i centrum handlowe.

Wyobraźcie sobie, że w środku obiektu panować będzie wieczne lato! Otóż termometry będą pokazywać około 30°C, natomiast w słoneczne dni dach Park of Poland będzie odsłaniany! Czad. 😀

suntago village park of poland

Strefy wodnego świata Park of Poland

W wodnym świecie dostępnych jest kilka stref: Jamango, Relax oraz Saunaria, na terenie których możesz poczuć się, jak w raju. Znajdziesz w nich m.in. takie atrakcje, jak: basen z falami, surf air, wodny bar, baseny zewnętrzne, baseny z wodami mineralnymi i termalnymi oraz 10 saun i gabinety SPA. Na wiosnę Park Of Poland planuje otworzenie plaży zewnętrznej.

#ciekawostka W 2017 roku team Park of Poland totalnie nie planował toru do surfingu, dopiero po targach zdecydowali się na jeden, podwójnej wielkości surf air – osobiście uważam, że jest to strzał w 10 i będą rozwijać temat w przyszłości. 😉 Zainteresowanie tym sportem jest bardzo szerokie.

Oprócz ww. baru w Suntago dostępne są również rozmaite restauracje. Na chwilę obecną samych restauracji jest 5: Poleczka (kuchnia polska), Va Bene (kuchnia włoska), Arizona American Steak & Burger, Nori Sushi Bar, Pirat Snack Bar oraz dodatkowo 4 koktajl bary.

#ciekawostka warto wiedzieć, że na zewnątrz będzie również możliwość popluskania się w ciepłej wodzie termalnej, której temperatura będzie sięgać 34°C.

Atrakcje stref: Jamango, Relax oraz Saunarni

Każda ze stref w Park od Poland ma swoje charakterystyczne atrakcje. Pierwsza z nich – Jamango to wodna dżungla, oferuje ona aż 32 zjeżdżalnie wodne, basen z barem czy specjalne łóżka z hydromasażem. Ponadto są tam dostępne takie atrakcje, jak dzika rzeka, basen z falami czy symulator Surf-Air. Dla najmłodszych w tej strefie przewidziano wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw z ciepłą wodą czy brodzik.

#ciekawostka w Jamango znajdziesz najdłuższą krytą zjeżdżalnie, która ma aż 320 metrów długości (to tak, jakbyś zjeżdżał w dół z wieży Eiffla).

Kolejną strefą jest Relax – w strefie znajdują się baseny witalne (magnezowy, wapniowy, siarkowy, litowy oraz potasowy), baseny termalne z barami, jacuzzi i hydromasażami oraz baseny z solami z Morza Martwego. Dodatkowo strefę otula aż 400 żywych palm! Powstał tam ogród, którego powierzchnia obejmuje aż 20 tys. m2. Latem natomiast i w słoneczne dni dach zostanie otwarty, wówczas odpoczynek będzie się odbywać pod chmurką. 😉

#ciekawostka palmy – otóż w parku jest ich ponad 700! Są to żywe palmy, które pochodzą z Miami, Kostaryki, Malezji czy Florydy. W 2017 roku 90% z nich była już w Europie i przechodziła aklimatyzację w Rotterdamie. Miały tam okres kwarantanny i zostały przebadane przez sanepid, który sprawdzał czy drzewa są zdrowe. Następnie palmom został przyznamy certyfikat, dzięki któremu mogły zostać przewiezione do parku w Polsce.

Kolejną i ostatnią strefą jest Saunaria – w niej znajdziesz nie tylko sauny! Otóż strefa jest urozmaicona, znajdują się w niej również baseny z wodami leczniczymi (Vichy, Karlowe Wary), Grota śnieżna Mont Blanc, Grota Solna, prysznic Calla – w postaci wodospadu oraz łaźnia parowa.

#ciekawostka w łaźni parowej wilgotność sięga 100%

suntago village

Suntago Village – wioska wakacyjna

Kolejną atrakcją jest Suntago village – czyli wioska wakacyjna, na której terenie znajduje się masa domków, typu bungalow, w których goście mogą się zatrzymać. Domki można będzie rezerwować już wkrótce – na przełomie marca i kwietnia. Na ich terenie będzie obowiązywać wyjątkowa strefa SunHub – z recepcją, kompleksową obsługą oraz sklepem „grab&go”, który w swoim asortymencie ma oferować świeże napoje i produkty spożywcze. W strefie będą również organizowane różne atrakcje, m.in.: koncerty i kino pod chmurką, grill, animacje dla dzieci, siatkówka i inne zawody sportowe, joga czy też dni tematyczne (dzień z rowerem, dzień kulinarny, a może zawody rodzinne).

#ciekawostka Ilu gości może pomieścić Park of Poland? Ilu z nich może znajdować się w nim jednocześnie? Na instagramie @go.suntago możemy znaleź odpowiedź na to pytanie – otóż ich możliwości to przyjęcie aż 15000 gości, natomiast 10000 może być w parku jednocześnie.

Suntago Wodny Świat – gdzie to jest? Jak dojechać?

Park of Poland położony jest w miejscowości Wręcza w gminie Mszczonów, 60 km od Warszawy między autostradą A2 a drogą ekspresową S8.

#ciekawostka Dodatkowym atutem umiejscowienia Park Of Poland jest znajdujący się tuż obok sztuczny zbiornik wodny, utworzony po kopalni piasku i żwiru, o pow. 100 ha, który Park ma zamiar w przyszłości zagospodarować.

Adres parku: Nowy Świat 1, 96-320 Wręcz.
Geokod GPS dla wskazówek dojazdu – 51°59’15.1″N 20°27’32.3″E

park of poland suntago jak dojechać

W dniach 20-28.02 posiadacze biletu do Park of Poland będą mogli dojechać bezpłatnie z Warszawy i ze stacji kolejowej w Żerardowie, specjalnie do tego powołanym Suntago Busem.

park of poland jak dojechac

Cena biletu Suntago Park of Poland

Ceny do Wodnego Świata zaczynają się już od 39 zł – natomiast ta cena dotyczy strefy Jamango za dziecko do 120 cm wzrostu. Ponieważ tak naprawdę wysokość ceny zależy od dnia, wieku/wzrostu rezerwującego gościa oraz strefy, którą się wybiera. Poniżej znajdziesz przykładowe ceny w dni powszednie, dotyczące strefy ze zjeżdżalniami.

bilety park of poland

Niestety nie uwzględnili zniżek dla studentów. 😛

W każdym razie warto wiedzieć, że ceny naprawdę wypadają bardzo przystępnie – przynajmniej w porównaniu do innych, zagranicznych obiektów tego rodzaju. Powiedzmy, że tutaj za full opcję (wszystkie 3 strefy) w weekend płacimy 139 zł – jest to około 32 euro. Natomiast w innych parkach w Europie – rozpowszechnionym Tropical Island taki bilet kosztuje 49 euro, natomiast w słowackiej Tatralandii 43 euro.

Cena nie obejmuje zabiegów w Wellness & SPA oraz produktów sprzedawanych w restauracjach i sklepach.

Bilety można kupić z 3 miesięcznym wyprzedzeniem, tzn. w lutym można kupić bilety na 3 miesiące do przodu, czyli bilety na maj będzie można kupić już (albo dopiero) od marca.

Parking i godziny otwarcia Park Of Poland

Park otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 22.00 oraz w weekendy i święta 9.00-22.00. Jeśli chodzi o parking to jest on bezpłatny i przewiduje miejsce na 2500 pojazdów.

Poniżej możesz zobaczyć projekt zjeżdżalni do wodnej dżungli Park of Poland – Jamango, powstał on w 2017 roku. Będąc w parku możesz porównać oczekiwania vs rzeczywistość. 😉 Więcej zobaczysz na instagramie @jamango.pl – stąd też pochodzi filmik z wizualizacją zjeżdżalni.

#ciekawostka Ile osób zatrudnia obiekt? Gdy wyszukałam tę informacje to się zdziwiłam, ponieważ sądziłam, że pracowników będzie więcej! Otóż w Park of Poland zatrudnionych jest 350 osób.

#ciekawostka kto jest inwestorem? Otóż Park of Poland to sprawka firmy Global City Holdings (właściciel m.in. Cienema City). Korzystali oni ze wsparcia Unternehmensgruppe Wund – czyli firmy z Niemiec, która prowadzi na zachodzie podobne obiekty. Dzięki czemu dostarczyła Park of Poland niezbędnego know how, związanego z działaniem wodnych atrakcji.

Co z campingiem? Jest miejsce dla kamperowców?

Przeglądając profile społecznościowe obiektu dość często przewijał się ten temat. Aktualnie nie ma odzewu na tego rodzaju pytania. I na chwilę obecną team Park of Poland nie przewidział takiej opcji. W moich odczuciach powinni pomyśleć nad miejscem dla kamperowców – wówczas otworzą się nowe możliwości. Tego rodzaju parki wodne na całym świecie, właśnie dzięki campingom zyskują mnóstwo dodatkowych klientów. Zazwyczaj jest to rozwiązanie, gdzie na teren parku wjeżdża się kamperem, dostaje opaskę i korzysta do woli z atrakcji w ciągu opłaconego pobytu.

Poniżej możesz zobaczyć dokładny plan obiektu.

plan park of poland

#ciekawostka – mniej związana z samym Park of Poland, a bardziej z blogowaniem. 😉

Otóż sam wpis i zebranie informacji do niego zajął mi aż 6 h 28 min! Dodatkowo przejrzałam 25 stron internetowych, kilka filmików na YT oraz łącznie 754 posty i filmiki na IG. Także tak, trochę to zajmuję. 🙂

Podsumowując – mam nadzieję, że odpowiedziałam na większość Twoich pytań i teraz jesteś już super przygotowany na odwiedziny Park of Poland! Daj znać, jak było! Jeśli masz jakieś pytania to możesz zadać je pod postem lub na IG @birginsen – a postaram się odpowiedzieć. 😉

Jeśli lubisz podróżować i poznawać różne zakątki Polski czy zagranicy to zapraszam Cię na poznanie pozostałych wpisów z tej kategorii, tutaj – podróże.