Tangle teezer szczotka

Tangle Teezer – czy naprawdę warto?

Od niedawna staram się bardziej zwracać uwagę na pielęgnację włosów. Zaczęłam od podstaw czyli od zmiany szczotki na jedną z lepszych na rynku czyli na TT – Tangle Teezer.

Tangle teezer szczotka

Pierwsze wątpliwości

Mimo wszystko jakoś nie chciało mi się wierzyć, że różni się ona od innych szczotek. Niestety jestem tym typem, który dopóki nie sprawdzi na sobie to nie uwierzy. 😉
Po otwarciu paczki zobaczyłam kawałek plastikowego pudełeczka, którego wykonanie jest bardzo typowe i dość tandetne. W tym momencie mina mi zrzedła. Już zaczęłam myśleć po co ja to kupiłam, znowu zła inwestycja. No, ale przecież nie oceniajmy „książki po okładce”.

Szczotka TT – tangle teezer

Wszystkie wątpliwości zniknęły w momencie, kiedy Tangle Teezer dotknął moich włosów. TT posiada fantastyczne ząbki, które zapewniają fenomenalny masaż głowy. A to dopiero początek. Przejechałam szczotką po włosach i… byłam zachwycona. Nie poczułam żadnego szarpnięcia, czesałam i czesałam włosy. W końcu zdecydowałam się spojrzeć na szczotkę, a tam tylko TRZY włosy! To chyba jakieś żarty, normalnie znalazłabym tam pełno kłaków. Patrząc na długość moich włosów, to już z dziesięciu pojedynczych włosków robi się niezły bajzel. A tutaj nie było na co patrzeć. Niesamowite. Moją TT znajdziecie dokładnie tutaj: szczotka tangle teezer.

Zalety Tangle Teezer: 

  • lekka;
  • wytrzymała;
  • łatwa w czyszczeniu;
  • nie szarpie, a co za tym idzie nie wyrywa włosów;
  • ząbki typu „flex” zapewnią Ci relaksujący masaż głowy;
  • mała – możesz zabrać ją wszędzie
    (tangle teezer compact najlepiej sprawdzają się w podróży).

Wady Tangle Teezer: 

  • wysoka cena;
  • kształt – mimo wszystko jest on jednak problematyczny i trzeba się do niego przyzwyczaić.

Tangle Teezer – opinia

Moim zdaniem naprawdę warto kupić TT i zachwycać się jej zaletami. Owszem może dla niektórych to kolosalna cena, bo przecież ktoś zawsze będzie uważał, że to jakaś tam zwykła szczotka. A właśnie tak nie jest. Tangle Teezer wyróżnia się wśród innych. Odważ się i sama wypróbuj, a Twoje sidła już nigdy nie wypuszczą tego skarbu. 🙂
A może też masz TT? Jak u Ciebie się sprawdza?