pędzle do makijażu brwi

Jak podkreślić brwi?

Masz problem z określenie idealnego kształtu swoich brwi? Sama kiedyś miałam z nimi problem. Nie wiedziałam jak się za nie zabrać. Szukałam jakiś wskazówek, czytałam dużo rad i w końcu wzięłam się za moje bujne, niesforne brwi. Pamiętam, że jeszcze w czasach gimnazjum nie umiałam sobie z nimi poradzić. Ach pinceto, gdyby nie Ty… Dzisiaj moje brwi wyglądają zadowalająco, stylizacja brwi nie jest mi obca, a ja nie martwię się o powrót brwi, których nie mogłam ogarnąć.

Brwi – delikatnie, subtelnie i kobieco

Na początku wyreguluj swoje brwi, pamiętaj aby zachować odpowiedni kształt. Na poniższym obrazku odnajdź swój typ twarzy i zobacz, jaki najlepszy dla niego jest rodzaj brwi. Pamiętaj także o zachowaniu odpowiednich proporcji.

Zachowanie proporcji przy stylizacji brwi

 • Przygotuj pędzelek/ołówek/kredkę i przyłóż go od zewnętrznej linii krawędzi nosa do wewnętrznego kącika oka – tak jak na poniższym rysunku.
 • Jeden koniec ołówka/kredki/pędzelka powinien znajdować się cały czas przy nosie, natomiast drugi musi iść po skosie – zgodnie z instrukcją na rysunku.
 • Załamanie brwi powinno znajdować się na linii tęczówki oka, natomiast zwężający się koniec brwi powinien iść po skosie zgodnie z końcem zewnętrznego kącika oka.
A tak wygląda to u mnie:
regulacja brwi
 1. Zwężający się koniec brwi.
 2. Najwyższy punkt brwi.
 3. Początek łuku brwiowego.

Uważa się również, że idealny kształt brwi to taki, gdzie na 2/3 długości brwi się unoszą w górę, a na 1/3 długości opadają w dół. Oraz, że z wewnętrznej strony powinny one przybierać kształt lekko kwadratowy – tak  jak pokazałam to u siebie. Niestety tutaj wszystko zależy od Naszego kształtu twarzy.

Stylizacja brwi – krok po kroku

Odnalazłaś już swój kształt brwi? A zadbałaś również o proporcje? Świetnie! Teraz pokażę Ci jak w kilku krokach poprawić koloryt włosków brwiowych i wzmocnić ich wygląd.

 • Najpierw przeczesz włoski szczoteczką – może to być szczoteczka do zębów, szczoteczka dołączona do kredki lub zwykła, osobna – taka jak moja.
 • Po przeczesaniu brwi wygładź je palcem, aby wyglądały naturalnie.
 • Teraz naszykuj cienie i skośne pędzelki, którymi będziesz operowała przy podkreślaniu swoich brwi. Jeśli chodzi o cień to wybierz jaśniejszy niż kolor włosków, chyba że zależy Ci na naprawdę mocnym efekcie. Ale uważaj – wtedy efekt może być zbyt ciężki i po prostu nieładny. Pamiętaj, żeby wypełnianie cieniem zacząć od połowy łuku, a nie od środka – dzięki temu unikniesz ciemnych plamek przy początku brwi.
 • Ja skorzystałam z zestawu do brwi Catrice, który ma taką oto zawartość:
 • Następnie rozcieraj pędzelkiem wybrany cień. Tam gdzie masz tzw. „prześwity” użyj mocniejszego koloru cienia.
 • Teraz możesz użyć swojego podkładu/korektora, którego zwykle używasz, aby jeszcze lepiej podkreślić swoje brwi. Obrysuj pędzelkiem górną jak i dolną krawędź brwi.

Naturalny efekt – stylizacja brwi

Moje brwi przed makijażem:

Moje brwi po ich podkreśleniu:

Niestety drugie zdjęcie robiłam pod wieczór, dlatego ma inną temperaturę kolorów.

Osobiście nie lubię mocniej obrysowanych brwi, wolę jak wyglądają one naturalnie. Dlatego też zmiana nie jest jakaś drastyczna. Chciałabym również, żebyś pamiętała o tym, że nie jestem ekspertem i jeśli nie jesteś pewna do tego, jaki najbardziej Ci pasuje kształt brwi lub nadal nie wiesz jak go uzyskać to lepiej iść do kosmetyczki. Ona na pewno Ci pomoże. 🙂

A jak wyglądało to u Ciebie? Jakie były Twoje początki z regulacją brwi?
Jeśli masz jakieś pytania to zawrzyj je w komentarzu, na pewno odpowiem. 🙂