tasiemki na paznokcie

Tasiemki na paznokcie

Jakiś czas temu wspomniałam o tasiemkach do paznokci. Dokładnie miało to miejsce w jednym z moich wpisów: Lakiery do paznokci. Be Beauty. Tam pojawiło się wiele komentarzy odnośnie tasiemek – że to własnie nie lakiery, ale paseczki skradły cały post. Co było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Pomyślałam, że właśnie dzisiaj jest ten dzień, żebyś troszkę więcej się o nich dowiedziała. Tasiemki na paznokcie są bardzo fajnym urozmaiceniem manicure, zresztą zaraz sama się przekonasz!

 

 

 

Aplikacja paseczków na paznokcie

Sama aplikacja tasiemek na paznokcie nie należy do najprostszych, ale oczywiście to kwestia wprawy. Pierwsze kroki zawsze są ciężkie, ale spokojnie – dojdziesz do wprawy. 😉 Każda z tasiemek jest samoprzylepna, więc wystarczy, że przyłożysz na najlepiej już wyschnięty lakier, kolor wybranej przez siebie tasiemki. Następnie musisz wybrać: czy ucinasz tasiemkę w danym momencie przy aplikacji i zetknięciu tasiemki z płytką paznokcia, czy już na początku odcinasz odpowiedniej długości paseczki i osobno przyklejasz na paznokcie. To zależy od tego, jak Ci wygodniej. Ja osobiście wolę robić to na gorąco i nie odcinam wcześniej paseczków.
Teraz, gdy już stworzyłeś swój własny wzór na paznokciu pomaluj go top coat’em(ochronnym lakierem powierzchniowym) i gotowe!

 

 

 

 

Paseczki na paznokciach

Paseczki kupiłam na allegro. Myślę jednak, że są one dostępne w wielu sklepach internetowych czy też stacjonarnych. Ja wpisałam po prostu w google: tasiemki do paznokci i od razu mi wyskoczyły. Linki bezpośrednie wraz z cenami podaję tutaj: Tasiemki – allegro; znajdziesz je również tu: Paseczki na paznokcie

Zdobienie paznokci tasiemkami

Poniżej przedstawię Ci, jak prezentują się takie paseczki na paznokciach. Oczywiście nie skorzystałam jeszcze ze wszystkich kolorów, ale dwa z nich tak się prezentują:

Srebrna tasiemka:


Złota tasiemka:

 

 


Oczywiście kolorów tasiemek, jak wcześniej mogłaś zobaczyć na zdjęciach, jest o wiele, wiele więcej, ale jak na razie ograniczyłam się do pokazania tych dwóch. Moim zdaniem są one najbardziej uniwersalne i pasują do każdego odcieniu lakieru.
Masz takie tasiemki? Używasz? A może pierwszy raz widzisz tego rodzaju zdobienie paznokci? Spróbuj i zrób to sam!