tablica korkowa diy

Tablica korkowa DIY

W moim domu nigdy nie mogło zabraknąć tablicy korkowej. Zawsze wisiała nad biurkiem. Dzisiaj postanowiłam zmienić cały jej design. Więc teraz przedstawię Ci mój proces kroków, którymi podążałam, aby osiągnąć upragniony efekt. Zobacz sam jak to wyszło! Zapraszam na post pod tytułem: tablica korkowa DIY.

Tablica korkowa – DIY

Potrzebne Ci:

 

 

1. Oczywiście tablica korkowa jest Ci niezbędna, nożyczki też się przydadzą. Kolejno przygotuj watę opatrunkową i weź odpowiedni materiał – taki jaki Ci się najbardziej podoba albo taki, który pasuje najlepiej do Twojego pokoju (ja użyłam skrawków materiałów). Następnie przygotuj pinezki/guziczki – coś co będzie pasować kolorystycznie do wybranego przez Ciebie materiału. Następnie wytnij z kartonu paseczki – również możesz tutaj kombinować z kolorem – to Tobie ma się on podobać. Ja wycięłam paseczki z kartonu A4, ale pamiętaj też, żeby nie były one za grube – myślę, że 1,5 cm szerokości wystarczy. Jako zamiennik paseczków z kartonu możesz użyć wstążeczki lub jakiś materiałowych pasków – myślę, że też będzie to fajnie wyglądać. Szpilki lub/i zszywacz także Ci się przydadzą, ale ich zastosowanie opiszę w kolejnym kroku.

2. Aby materiał dobrze przylegał i nie spadał z tablicy korkowej musisz go solidnie przymocować. Możesz to zrobić za pomocą zszywacza lub tak jak ja – szpilek. Pamiętaj, żeby zrobić to od drugiej strony – od spodu tablicy, dzięki temu będzie to niewidoczne z przodu. Nie zapomnij także o tym, aby zostawić z jednej strony nieprzyczepiony materiał – zostaw go luźno, w ostatnim kroku się tym zajmiesz.

3. Teraz musisz wypchać materiał watą opatrunkową. W miejscu, gdzie zostawiłeś otwór (nieprzymocowany materiał) tam zaczynasz. Oczywiście spróbuj równomiernie rozłożyć watę po całym obszarze tablicy. I teraz, kiedy Twoja tablica korkowa bardziej przypomina poduszkę, przygotuj wcześniej wspomniane pinezki i paseczki. Jak masz już je pod ręką to stwórz swój własny wzór i na łączeniu paseczków wepnij pinezkę lub przymocuj guziki.

4. Kiedy wszystko tak szybko Ci poszło, przypnij ostatni zostawiony luźno kawałek materiału i gotowe! Prawda, że łatwe DIY?

 

Pikowana tablica korkowa

Mi efekt bardzo się podoba! Poniżej zamieszczam jeszcze kilka zdjęć jak wygląda moja przerobiona tablica korkowa. Uwielbiam DIY  i mam zamiar robić je częściej. Niestety nie zawsze pozwala mi na to czas… A jak to jest u Ciebie? Często sam coś tworzysz? Lubisz DIY? Daj znać, jestem bardzo ciekawa!
Moje ostatnie DIY na nudną ścianę znajdziesz tutaj: Motyli 3D DIY – zrób to sam. Pamiętasz o nim?