warsztaty paznokci

Kurs zdobienia paznokci

Długo się zastanawiałam czy publikować ten artykuł, miałam wiele wątpliwości. Oczywiście tym samym czekałam na wyjaśnienie całej sytuacji ze strony firmy promowanej na warsztatach. Naiwnie czekałam na słowo wyjaśnienia albo chociaż łaskawe „przepraszam”. Jednak cisza z ich strony przez tak długi okres czasu to dla mnie sytuacja, którą musisz poznać bliżej.


Dokładnie dwa miesiące temu odbyły się płatne warsztaty z marką Cuccio. Firma ta ma w swojej ofercie wiele kosmetyków do ciała, dłoni i paznokci. Głównie szczycą się lakierami hybrydowymi oraz żelami do wykonywania manicure i pedicure.

zdobienie paznokci french

Warsztaty z Cuccio

Warsztaty były bardzo pouczające. Każdy z uczestników miał okazję osłuchać się i podpatrzeć jak wykonać prezentowane zdobienia paznokci oraz czego najlepiej użyć przy ich wykonaniu
Według planu warsztatów mieliśmy zapoznać się z tajnikami hybrydowego manicure. Miało być wyjaśnione w sposób „krok po kroku” jak wykonuje się zdobienie typu: wężowa skórka, rajstopki, pikowanie, sweterek, koronka oraz zdobienia 3D. Kolejnym etapem miały być wiosenne zabiegi w spa oraz marketing w salonie kosmetycznym.

cuccio

Snakeskin nails

Pierwsze zdobienie, z którym mieliśmy możliwość się zapoznać to wężowa skórka. Sam jej efekt jest naprawdę interesujący i można go wykorzystać na mnóstwo różnych sposobów. Wężowa skórka pasuje na wiele okazji i jest ciekawym urozmaiceniem zwykłego manicure.

snakeskin nails

Rajstopowe paznokcie

Następnie zobaczyliśmy jak wykonuje się tzw. „rajstopki”. Powiem szczerze, że to zdobienie jest moim ulubionym. Niestety wymaga wiele precyzji, dokładności, a zarazem staranności przy jego tworzeniu. Dla laików, którzy dopiero wchodzą w świat hybryd i stylizacji paznokci jest za pierwszym razem praktycznie niewykonalne. Niestety piszę to z własnego doświadczenia, sama dopiero się uczę i jestem świadoma jak ciężko stworzyć takie cudo. Wiem też, że to zdobienie może wystawić na próbę cierpliwość niejednej stylistki.

rajstopki na paznokciach

Zdobienia 3D

Zdobienie 3D moim zdaniem jest jednym z najrzadszych zdobień, na które w dzisiejszych czasach decydują się klientki. Ta stylizacja paznokci jest bardzo czasochłonna, a także uciążliwa. Materiałem wytworzonym do tego zdobienia możemy bawić się godzinę i nic z nim się nie dzieje. Mamy więc mnóstwo czasu na stworzenie własnego, oryginalnego zdobienia 3D. Jednak po utwardzeniu wytworzony kształt wystaje i jest bardzo niepraktyczny w codziennych obowiązkach.

zdobienie paznokci 3D
zdobienie paznokci 3D

Sweterki na paznokciach

Sweterek na paznokciach, który pokazywałam nawet już wcześniej na blogu, jest bardzo przyjemny w wykonaniu. Czas powstania takiego mani nie jest czasochłonny, a efekt naprawdę wychodzi fantastyczny. Jeśli jesteś zainteresowana jak wyglądał wykonanie „krok po kroku” takiego zdobienia to zajrzyj tutaj: sweter na paznokciach.

sweterek na paznokciach

Szkolenie z Cuccio – podsumowanie

Niestety na koronkę oraz pikowanie czasu nie starczyło, nie wspominając już o zabiegach w spa czy też marketingu w salonie kosmetycznym. Ponadto każdy z uczestników podczas warsztatów miał dostać upominek, katalog, materiały szkoleniowe oraz certyfikat. Brak certyfikatów i materiałów szkoleniowych tłumaczono brakiem prądu i niemożliwością ich wydrukowania. Miały być one dostępne w stacjonarnym sklepie Cuccio, a o ich dostępności organizatorzy mieli poinformować nas drogą mailową. Niestety do dziś nie dostałam żadnej informacji na temat zaległych certyfikatów czy materiałów szkoleniowych. Przypomnę jeszcze, że warsztaty były płatne dla każdego z uczestników.
Podsumowując samo szkolenie i wykonane zdobienia to jak najbardziej jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą nabyłam. Jednak co do organizacji i sposobu w jaki potraktowano uczestników to było to jedno z najbardziej nieprofesjonalnego zachowania z jakim do tej pory się spotkałam. Miłym akcentem był jedynie rabat na produkty Cuccio, który każda z uczestniczek otrzymała po szkoleniu.

klasyczny french

Na koniec jeszcze moje zdobienie tego dnia – czyli klasyczny french, który pasuje zawsze i wszędzie.
Jeśli jesteś zainteresowana, którymś ze zdobień i chciałabyś poznać je bliżej to daj znać w komentarzu, a postaram się opisać je bardziej szczegółowo w jednym z kolejnych wpisów.