statuetki Łódź Young Fashion

Łódź Young Fashion

Łódź Young Fashion to innowacyjne wydarzenie, a ponadto bardzo istotne w świecie mody. Można je nazwać „furtką” dla młodych projektantów, gdyż otworzy niejednemu z nich drzwi do ogólnoświatowej kariery. Już 18 października w środę rozpocznie się czterodniowy cykl tego eventu. Wydarzenie odbywa się w różnych częściach miasta Łodzi, a jego organizatorami są: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.

18-21 października to cztery dni gali, które są przepełnione masą warsztatów, wykładów, wystaw oraz imprez o charakterze międzynarodowym. Głównym wydarzeniem każdego dnia jest impreza zamykająca, odbywająca się wieczorową porą, czyli tzw. gala konkursowa. W dany dzień ma ona inny charakter i odbywa się w Centrum Promocji Mody w Łodzi.

Łódź Young Fashion

Jednym z przedsięwzięć jest Academy of Young Designers, w ramach którego odbędą się następujące warsztaty:

– warsztaty ilustracji Fashion Drawing;
– warsztaty dziennikarstwa modowego Fashion Writing;
– warsztaty projektowania biżuterii Fashion Jewellery;
– warsztaty fotografii Fashion Photography;
– warsztaty dotyczące prawa autorskiego Fashion and Copyright;
– warsztaty prezentujące najnowsze trendy tkaninowe Textile Trend.

Podczas wszystkich 4 dni wydarzenia będzie odbywać się naprawdę mnóstwo wykładów i warsztatów, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Będą również odbywały się projekcje filmów w specjalnie przygotowanym ogrzewanym namiocie, postawionym przy Centrum Promocji Mody.

złota nitka konkurs

Złota nitka

Konkurs Złota nitka to ogólnopolskie wydarzenie skierowane do debiutantów i profesjonalnych projektantów mody. Konkursowi przyświeca istotny cel, a mianowicie wydarzenie chce zaprezentować potencjał polskich projektantów. Gala konkursowa odbędzie się w środę 18 października w Centrum Promocji Mody. Podczas gali piętnastu finalistów zawalczy o nagrodę główną 30 000 złotych i dziką kartę do sobotniego finału konkursu międzynarodowego dla projektantów – International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017. Jurorami tego konkursu będą między innymi projektanci, tj.: Łukasz Jemioł czy duet Paprocki i Brzozowski.

złota nitka złota nitka złota nitka statuetka złota nitka

Gala Dyplomowa

W czwartek 20 października odbędzie się Gala Dyplomowa, będzie to już jej 22 edycja. Jest to konkurs na najlepsze kolekcje dyplomowe studentów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP.

Gala Dyplomowa Łódź

Młodzi projektanci powalczą o nagrodę główną JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów Uczelni. Nagroda to ekwiwalent pieniężny w wysokości 10 000 złotych.

Łódź Young Fashion statuetka gala dyplomowa

Bra Day – Breast Reconstruction Awareness 

Jak dla mnie najbardziej intrygującą galą będzie właśnie czwarta już odsłona ogólnoświatowego wydarzenia zwanego Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi. Jest to niesamowita inicjatywa, w której biorą udział polscy projektanci, a w roli modelek występują Amazonki.

Bra Day 2017

Akcja wspierana jest również przez Szpital im. M. Kopernika w Łodzi i Fundację Pełną Piersią. Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszy zawsze wystawa fotografii mody, a także koncert muzyczny. Tego wieczoru pokazane zostaną kolekcje MMC, Violi Piekut i Moove.

Łódź Young Fashion statuetka bra day

Łódź Young Fashion Award

Ostatniego dnia pokazów czyli w sobotę 21 października odbędzie się najważniejsze wydarzenie. Konkurs International Contest – ŁYF Award 2017. W konkursie mogą wziąć udział młodzi projektanci, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy to emocje.

Łódź Young Fashion Award

Nagroda dla laureata to 30 000 euro ufundowana przez miasto Łódź oraz statuetka Manequine 2017. Podczas gali zostanie pokazane, aż 15 kolekcji wcześniej zakwalifikowanych uczestników. To będzie niesamowite wydarzenie!

Łódź Young Fashion Łódź Young Fashion statuetka Łódź Young Fashion Award

Po każdym dniu Gali wpis będzie aktualizowany, więc zapraszam do częstego zaglądania na stronę! 🙂