hotel na Mazurach

Hotel na Mazurach

Ostatnio miałam przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu blogerek, które przypominało dosłownie typowy, babski wypad! Tym razem miejscem wydarzenia był fantastycznie umiejscowiony hotel na Mazurach, a dokładnie – Folwark Łękuk, tzw. hotel z duszą. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem w to miejsce to na pewno tam wypoczniesz. Ja otulona z każdej strony naturą czułam się niesamowicie zrelaksowana takim klimatem. Oczywiście jeśli szukasz jakiejś rozrywki to załoga Folwarku Ci ją również zapewni, ale o tym dowiesz się w dalszej części wpisu.

hotel na Mazurach

Folwark Łękuk oddalony jest o 35 km od Giżycka i Olecka, położony tuż nad jeziorem, otoczony bardzo malowniczym, mazurskim krajobrazem. Zajął on aż 6 miejsce w rankingu najlepszych hoteli rodzinnych – jest to wybitne osiągnięcie i należy to podkreślać, gdyż to naprawdę idealne miejsce dla rodzin. Załoga folwarku przez cały pobyt może zagwarantować klientom wspaniałe atrakcje, te bardziej aktywne czyli: wycieczkę rowerową trasą „połamanych semaforów”, wyprawę na nartach biegowych, spływ kajakowy odbywający się bardzo urokliwą Łaźnią Strugą. Oraz te mniej wyczerpujące zajęcia, tj.: spacer po malowniczej Puszczy Boreckiej, jogging nad brzegiem jeziora Łękuk czy kąpiele w jeziorze – zarówno latem, jak i zimą, a także wiele, wiele innych. Załoga hotelu jest świetnie wykwalifikowana i przygotowanie nawet nowej, innowacyjnej atrakcji na specjalne życzenie klienta nie stanowi dla nich problemu.

Ten hotel na Mazurach posiada bogatą ofertę pokoi. Zaczynając od jedno- czy dwuosobowych, po pokoje typu studio czy apartamenty w różnych stylach. Warunki hotelowe są bardzo zadowalające, pokoje są czyste i świetnie wyposażone. Znajdziemy w nich, m.in. lodówkę, telewizor LCD, stylowe meble czy antyalergiczną pościel. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę.

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany co do cudowności tego hotelu i miejsca, w jakim jest umiejscowiony to zapraszam Cię teraz na wirtualną wycieczkę po Folwarku Łękuk. Klikając w poniższą grafikę przeniesiesz się w sam środek folwarku, zobaczysz całe wnętrze tego miejsca. Zapraszam!

hotel na Mazurach hotel na Mazurach hotel na Mazurach

Folwark Łękuk – hotel na Mazurach

Od dawna marzyłam o wycieczce na Mazury, a dzięki organizatorkom spotkania (Adze i Kindze z Po pierwsze matka) marzenie się spełniło i cały weekend mogłam cieszyć oczy pięknymi, mazurskimi widokami. Wyruszyliśmy w nocy z Łodzi, a do przejechania mieliśmy prawie 450 km! Jednak z taką załogą w aucie (Wiolą z Mama-Bloguje oraz Gosią z Jaśkowie klimaty i oczywiście naszym nieocenionym kierowcą ;)) nie mogło być nudno. Droga minęła zadziwiająco szybko i zanim zdążyliśmy się zorientować byliśmy już na miejscu. Organizatorki przywitały nas w wejściu. Miłym akcentem był również fakt, że razem z kartą do pokoju czekała na nas piękna róża, przekazana specjalnie na spotkanie od Kwiaciarni Łodyga. Następnie był czas na szybki lunch i musiałyśmy się zabierać do roboty! Na nudę nie było miejsca. Z całą ekipą blogerek – a było nas, aż 16 ruszyłyśmy do akcji.

W ciągu całego weekendu miałyśmy naprawdę pełno atrakcji! Pierwszego dnia zaczęłyśmy od questów kulinarnych, gdzie gotowałyśmy pyszności w cudownych nastrojach. Następnie przyszedł czas na quest terenowy, dzięki któremu poznałyśmy dosłownie najskrytsze zakamarki otaczające Folwark Łękuk, a było ich naprawdę sporo! Po całym dniu wrażeń mogłyśmy odpocząć w hotelowym SPA, gdzie relaksowałyśmy się w saunie i jacuzzi – przy szampanie, nastrojowej muzyce i co najważniejsze – we wspaniałym towarzystwie!

hotel na Mazurach

Folwark Łękuk

Dzień drugi
Kolejnego dnia wstałyśmy już o świcie. Pierwszą atrakcją była wycieczka do oddalonego o 3 km Eko Gospodarstwa Pana Tadzia, gdzie mogłyśmy zaznać prawdziwego wiejskiego życia oraz jego smaków – do skosztowania były domowej roboty sery. Po tak aktywnym poranku odbyła się sesja zdjęciowa, na której każda z dziewczyn miała swoje 5 minut. 😉 Otoczyło nas dwóch przesympatycznych zawodowców; Radek – Czarny Bocian oraz Marcin czyli Vilk Stepovy. Sesja wyszła bardzo naturalnie, widać, że chłopaki są bardzo zaangażowani w swoją pracę i jest ona dla nich pasją, więc fantastycznie się z nimi współpracowało. Po jesiennej sesji był czas na warsztaty z Sylwią z Ostra na słodko, która pomogła nam przygotować m. in. szybkie (bo ich przygotowanie zajęło nam zaledwie 20 minut!), przepyszne chlebki, z których przepisu już korzystałam nie raz w domu od tamtego momentu i nadal nie mogę zadziwić się ich pysznym smakiem. 🙂 Kolejno był czas na podziękowania i pożegnanie.

Folwark Łękuk na Mazurach

Czas w folwarku minął mi niesamowicie szybko, aż żal było wyjeżdżać z tak cudownego miejsca. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Adze i Kindze, które podjęły się organizacji, tak wspaniałego spotkania, pełnego fantastycznych atrakcji i przede wszystkim fantastycznych ludzi. Dzięki dziewuchy! 🙂 Dziękuję także całej załodze folwarku, która równie mocno angażowała się w spotkanie i sprawiła, że dzięki temu zapamiętam folwark jako niezwykły hotel na Mazurach z „faktyczną” duszą;). Równie mocno cieszę się, że mogłam po raz kolejny spotkać się z blogerkami, z którymi znam się nie od dziś, ale nie zabrakło także nowych znajomości! Taka ekipa zdarza się rzadko, dzięki dziewczyny za tak fantastyczną atmosferę i mam nadzieję, że do zobaczenia już niedługo!

Poniżej lista uczestniczek, które brały udział w spotkaniu.

1. Organizatorki: Aga i Kinga | Instagram: TUTAJ i TUTAJ i TUTAJ | Facebook: TUTAJ i TUTAJ
2. Emilia | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
3. Marta K. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
4. Małgosia O. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
5. Klaudia Cz. Z. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
6. Anna Ch. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
7. Angelika B. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
8. Joanna Ch. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
9. Marta Ś. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
10. Bożena J. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
11. Wiola K. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
12. Wioleta G. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
13. Agnieszka J. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
14. Sylwia Ł. | Instagram: TUTAJ | Facebook: TUTAJ
W tym miejscu chciałabym również bardzo podziękować Sponsorom spotkania. Sądzę, że upominki stanowiły cudowny dodatek do całego wydarzenia, za co ogromnie dziękuję. Produkty zarówno te kuchenne, jak i pozostałe będą mi towarzyszyć i przypominać o wspaniałym czasie spędzonym z dziewczynami w Folwarku Łękuk przez kolejne miesiące, co będzie można zauważyć zarówno na moim blogu, jak i w mediach społecznościowych.:)
Sponsorzy spotkania blogerek
spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach
spotkanie na Mazurachspotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach spotkanie na Mazurach